Cestovní novinky #9: Kontroverze v cestovním ruchu i dobré zprávy ze Šumavy

V Česku konečně vznikl portál, kde najdete všechny informace o covidu na jednom místě. Jaké dobré zprávy pro vás máme ze Šumavy a co naopak vyvolává kontroverze v cestovním ruchu? Přečtěte si naše cestovní novinky.

Informace o covidu na jednom místě

Jak to letos bude s Mikulášem, pečením cukroví nebo lyžováním? Tyhle informace a vysvětlení k dalším 300 životním situacím nabízí nově vzniklý Covid portál. Najdete na něm všechna doporučení na jednom místě, srozumitelně pro všechny, a to i včetně doporučení, která by měla zamezit rizikovým situacím. Iniciátorem celého projektu je poslanec Dominik Feri, který se pro realizaci spojil s komunitou Česko.Digital. Tam na projektu pracovalo okolo stovky lidí. Česko.Digital na jaře rozjela také web Dáme roušky nebo projekt Učíme online.

Zdroj: CzechCrunch.cz

Dobré zprávy ze Šumavy

O obnově Národního parku Šumava jsme psali už v jednom z našich minulých článků. A už teď máme pozitivní zprávy. Do jezera Laka se po 50 letech samovolně vrátili pstruzi. Je to známka toho, že se zlepšila kvalita vody v jezeře a ekosystém se začíná zotavovat po dlouhých letech, kdy Šumavu sužovaly kyselé deště a sucho.

Kde najdete nejhorší Airbnb na světě?

Airbnb nezažívá poslední rok své nejlepší časy. Dvojice Youtuberů z Velké Británie tomu nasadila korunu a rozhodli se vytvořit „nejhorší Airbnb na světě“. V reálu jde o matraci s nočním stolkem, které umístili na prázdnou louku. I když šlo původně o žert, hned po zveřejnění obdrželi rovnou desítky žádostí o rezervaci. Vzhledem k popularitě „cest nikam“ a podobných projektů, o kterých jsme psali, se už ale ničemu nedivíme.

Je možné žádat o podporu cestovního ruchu. Vyvolává ale kontroverze

A na závěr rychlá zpráva, která je zásadní pro všechny pracující v cestovním ruchu. Cestovní kanceláře, agentury a průvodci mohou od středečního poledne žádat o dotaci z programu COVID podpora cestovního ruchu. Zájemci o podporu budou moci žádosti podávat do 11. ledna do 12:00 skrze elektronický formulář. Žádost je třeba následně poslat ministerstvu datovou schránkou. Ministerstvo pro místní rozvoj, které program připravilo, na něj ze svého rozpočtu vyčlenilo 500 milionů korun. Na neadekvátnost vyčleněné sumy už upozornila řada cestovních kanceláří i průvodců, kteří z důvodů pandemie čelí výrazným ztrátám. Podle MMR má šest největších CK na zálohách v zahraničí na zájezdy zaplaceno 1,5 miliardy korun.

Zdroj: ČT24.cz

Markéta Červenková