Cestovní novinky #10: Krkonoše zdobí nové útulny, Pardubicko zase divocí koně

O krajinu na Pardubicku a Třeboňsku nově pečují divocí koně. A máme pro vás tipy, kde se v Krkonoších schovat před bouřkou i vánicí. Už teď je ale jasné, že se tam zajdete podívat i za slunečna. Proč?

Nové designové útulny v Krkonoších 

Víte, že když budete výletničit a zastihne vás déšť, je pro vás po Česku připraveno plno nouzových přístřešků ke schování i nocování? Za poslední dobu přibyly v Krkonošském národním parku další a jsou to krásné designovky, které stojí za návštěvu i při azuru. Jejich návrh a výroba spadá pod křídla studentů Fakulty architektury na ČVUT. Pokochat se moderní podobou těchto projektů můžete tady

Šumava a Lipno zažívá sezónu karavanů

Listopad patří obecně mezi měsíce s nízkou frekvencí turismu v Česku. Covidová situace však letos vyvolala přesný opak hlavně na Šumavě a v okolí Lipenské přehrady. Lidé sem víkend i více dní přijíždí strávit v soukromí vlastních i pronajatých obytných karavanů. Není výjimkou, že na parkovišti v oblíbených destinacích člověk narazí až na několik desítek vozidel.

Divocí koně se vrací do přírody

Česko je bohatší o další dvě místa, kde o krajinu pečují divocí koně. Jedna vznikla u rybníka Baroch ve stejnojmenné přírodní rezervaci na Pardubicku, druhou najdete na Třeboňsku u řeky Lužnice. Kopytníky do nových míst vypustila ochranářská organizace Česká Krajina přímo z rezervace Milovice. Ta je prvním místem na světě, kde společně žijí divocí koně, zubři a pratuři. 

K opravě vyhořelého kostela pomohou snímky fotografa

Na obnovu kostela svatého Michala na pražském Petříně, který před třemi týdny zničil požár, už lidé darovali přes půl milionu korun. Nyní k vytvoření co nejvěrnější repliky pravoslavné stavby ze 17. století nabídl zdarma své snímky americký fotograf žijící v Praze. Jeho přibližně 1 200 fotografií dalo vzniknout podrobnému 3D modelu kostela. Hlavní město je s fotografem v kontaktu a spolupráce vypadá velmi slibně.