Cestovní novinky #13: Česko na Time Square a boom first minute zájezdů

S novým rokem se opět vracíme s cestovními novinkami. A i když byste to možná neřekli, máme pro vás samé příjemné zprávy. Z Česka i New Yorku. Mrkněte.

Kostel Slavětín v netradičním kabátku

Před dvěma lety začali manželé Kasperovi opravovat chátrající kostelík ve Slavětíně. Rekonstrukce je u konce a interiér se proměnil k nepoznání. Pozornosti neunikne zejména oltář a 26 vznášejících se postav po celé místnosti. Z odsvěcené ruiny se tak díky novým majitelům, kteří ji z vlastních prostředků zachránili před zánikem, stane v blízké době místo kulturních akcí.

foto: Jana Rázová, Český rozhlas

O first minute zájezdy je větší zájem než loni

Cestovním kancelářím v Česku roste počet rezervovaných dovolených na nadcházející léto. Zájem o zájezdy je vyšší než v minulém roce touto dobou. Lidé využívají poukazy, které loni získali za nevyužité a zrušené dovolené. Mezi nejoblíbenější destinace patří Řecko, Turecko, Egypt a Bulharsko. Součástí zájezdů jsou i různé garance a záruky jako vrácení peněz, zrušení dovolené 30 dní před odjezdem či připojištění. Ty mají předejít případným nepříjemnostem spojených s nemocí COVID-19.

Co nevynechat v roce 2021?

Turistický portál Kudy z nudy dal dohromady místa, které byste měli mít pro rok 2021 na svém výletovém seznamu. Těšit se můžete na sochu červené žirafy v Praze, rozhlednu, jež připomíná bob i novou expozici v plzeňské zoo. Kompletní přehled lokalit najdete zde.

Česko láká Američany na dovolenou

O Vánocích v USA proběhla kampaň, která do České republiky lákala americké turisty. Video s heslem „Uvidíme se v roce 2021“ mohli lidé sledovat na televizní stanici ABC TV a velkoplošné obrazovce na Time Square v New Yorku. Jen za prosinec reklamu vidělo přes 11 milionů Američanů. Ti mají pro český turismus velký význam. Jen v roce 2019 jich k nám zavítalo na 584 tisíc.

Brněnská zoo plná novinek

Přípravy na novou sezónu jsou v plném proudu i v brněnské zoo. V místní Africké vesnici bude od jara zpřístupněná nová vyhlídka a žirafí rodina se rozroste o jednoho samce žirafy síťované. Kromě toho se zoo během roku dočká i několika dalších nových obyvatel. Těšit se můžete na losa evropského a koně Převalského.