Cestovní novinky #5: Cesty nikam sklízí úspěch a cizinci se těší na český advent

Uplynulý týden ve znamení nejistoty a restrikcí udělal radost málokomu. I tak pro vás máme pravidelnou porci pozitivních zpráv, které vám (doufáme) zvednou náladu. Dozvíte se, jak si s vládními nařízeními poradily zahraniční aerolinie, kdy se k nám chystají zahraniční hosté a na závěr poradíme, jak navodit pocit štěstí.

Lety a plavby nikam? Zájem o ně je enormní

Nová situace kolem koronaviru přiměla mnohé improvizovat. Nejinak jsou na tom aerolinky, které kvůli uzavřeným hranicím nemohly pořádat mezinárodní lety. Jak se ukázalo, létání nechybělo jen jim, ale také cestujícím, proto se rozhodly uspořádat tzv. lety nikam. Tedy vyhlídkové lety dopravními letadly, která vzlétnou i přistanou na stejném letišti. Výsledek? Vyprodané letenky během deseti minut. První lety se odehrály na Tchaj-wanu, pokračovala pak Austrálie. V Singapuru se sice letadla od země stále neodlepují, slouží tu jako netradiční restaurace, na “cesty nikam” se ale místní vydávají lodí, a to klidně až na tři noci.

Cizinci touží po českém adventu

Nikoho asi nepřekvapí, že přes léto ubylo oproti loňsku v českých hotelech zahraničních turistů. Agentura CzechTourism dokonce uvádí, že o 70 %. Dobrá zpráva je, že jejich zájem zcela neutichl, dokonce se začíná zvyšovat s blížícím se koncem roku. Podle množství rezervací ubytování u nás chtějí strávit adventní dny. Držme si palce, ať je tu můžeme bez komplikací a restrikcí ve velkém přivítat.

Nově otevřeno

Po sérii zavírání mnoha míst kvůli vládním opatřením jsme pro vás našli turistické cíle, které se naopak nově otevřely a zavírání jim jen tak nehrozí. Nová stezka Jordán vás provede po krásných vřesovištích na bývalé dopadové ploše v Brdech. Při příznivém počasí je odtud vidět Milešovka nebo Ještěd. Pokud byste si chtěli vychutnat pohled naopak do údolí, vystoupejte na novou rozhlednu v Ústí nad Labem. Další rozhledna se co nevidět otevře také v Jizerských horách. Pozornost ale budí již dnes pro její netradiční vzhled, podívejte proč.

Prahnete po okamžicích radosti? Obejměte krávu

Nezbláznili jsme se. Jen vám představujeme nový světový trend v oblasti wellness. Přichází k nám z Nizozemska a údajně zajišťuje duševní pohodu. Již delší dobu je známo, že tělesný kontakt se zvířaty snižuje stres díky zvýšené produkci hormonu oxytocinu. Nyní se ukazuje, že zvyšování jeho tvorby je přímo úměrné velikosti savce. Zkrátka, čím větší zvíře, tím silnější účinky terapie. V tomto ohledu bude krávě jiné domácí zvíře těžko konkurovat. Ptáte se, co z toho má ten dobytek? Požitek z mazlení, které je příjemné i pro něj. Už běžíte na pastvu?

Aneta Růžičková