10 nejfotogeničtějších míst v okolí Prahy

Omrkněte naše osvědčená místa, kde jsme cvakli krásné fotografie. Na všechna se dostanete z Prahy do hodiny a výlet k nim si skvěle užijete.

Nejen kvůli krásným fotkám pro Instragram se vyplatí poznat fotogenická místa. Jde totiž zároveň o skvělé výlety, které se lehce proměňují na hřejivé vzpomínky. No a vyšperkovat si jimi rodinné album také není k zahození. Pamatujte, že základem pro úspěšný výlet i povedenou fotografii je slunečné počasí.

A kam teda namířit své objektivy?

1. Čertovy hlavy

Tyhle hlavy blejsknete skvěle, i když zrovna nejste portrétní fotograf. Navíc máte jistotu, že vám to na fotce bude slušet víc než jim. I když umění Václava Levého nechceme v žádném případě znevažovat. Obdivovat tyto i další jeho reliéfy se vydejte do obce Želízy na okraji Máchova kraje. Vede k nim prudší cesta do kopce, za to vás ale čeká odměna ve formě vyhlídky do okolí přímo z temene jedné z hlav.

Čertovy hlavy v obci Želízy.

2. Vestecký rybník

Chodníček protínající Vestecký rybník se elegantně klikatí na jeho hladině. Pro možnost delšího kochání ho lemují odpočívadla v podobě kulatých ostrůvků a je to pěkná podívaná v každém ročním období. Vyfoťte ho samotný, nebo ještě lépe se zvěčněte společně s ním.

Vestecký rybník

3. Průhonický park

V průhonickém komplexu budete cvakat celý den a ještě nestihnete zachytit všechny krásné kouty, které nabízí. V sedmém nebi tu budou zejména romantické duše a milovníci rostlin. Pořídíte tu fotky zámku, stovky snímků květin a rozmanitých přírodních zákoutí, potůčků, rybníků i vodopádu. Nejlepší je naplánovat návštěvu v době kvetoucích rododendronů.

Průhonický park a zámek

4. Karlštejn

Jde asi o nejznámější český hrad a jeho návštěvu si užijete i po sté. Z Prahy k němu vede příjemná cesta pro cyklisty, takže kromě lovení záběrů si můžete protáhnout i tělo, ale hlavně si vychutnat cestu podél Berounky. Hrad samotný se nejlépe fotí z louky na protějším svahu, kterou budete míjet, když se vydáte od hradu po žluté turistické trase.

Hrad Karlštejn

5. Žampašský viadukt

Nejfotogeničtějšími částmi železniční tratě jsou určitě viadukty klenoucí se přes údolí. Jeden takový je i nedaleko Prahy. Jeho působivých šest oblouků nejlépe vyfotíte ze Žampašské vyhlídky na nádherné Posázavské stezce. Co váš snímek vyšperkuje úplně nejvíc? Když se vám podaří zachytit jedoucí parní mašinu. Chce to mít trochu fištróna a zjistit si u drah, kdy se taková jízda chystá. Hledejte přitom trasu tzv. Posázavského Pacifiku. Pak stačí být na správném místě ve správnou chvíli.

Žampašský viadukt

6. Lom Velká Amerika

Český Grand Canyon s tyrkysově zářící vodou se fotí jedna báseň a ani úplní amatéři neodcházejí s nepovedenými fotkami. Projít se k Velké Americe můžete od hradu Karlštejn a spojit tak dvě fotogenická místa v jeden výlet. Nemiňte přitom ani lomy Malá Amerika nebo Mexiko.

Lom Velká Amerika

7. Panenský Týnec

Pokud si potrpíte na závan tajemna, dýchne na vás ve zřícenině chrámu v Panenském Týnci. Údajně tu můžete načerpat pozitivní energii, ale zcela jistě tu pořídíte působivé snímky. Počkejte si, až začnou svítit sluneční paprsky, které tu rozehrají jedinečnou hru světla a stínu.

Chrám v Panenském Týnci

8. Svatý Jan pod Skalou

Tenhle snímek si nejdřív budete muset zasloužit. Vystoupáte pro něj totiž 160 výškových metrů. Avšak až je zdoláte, nebudete litovat. Skalní vyhlídka vám otevře pohled do údolí s klášterem, které je obklopené vrcholky půvabného Českého krasu. Jděte sem nejlépe na podzim, až se lesy zbarví do pestrých barev.

Svatý Jan pod Skalou

9. Skanzen Přerov nad Labem

Také vás pohled na roztomilou chaloupku až rozněžní? Tak to se vydejte do skanzenu lidové architektury. Chaloupek s dřevěným obložením je tam jak naseto a přiléhají k nim pěstěné zahrádky zdobené strašáky. Pořídíte tu fotky jako z minulého století. 

10. Vyhlídka Máj

Nejznámější pohled na meandr Vltavy je v našem výčtu romantickou tečkou na závěr. Nejkrásněji tady totiž zachytíte západ slunce, při kterém zároveň máte šanci na soukromější návštěvu. Přes den tu totiž často bývá za pěkného počasí celkem plno. V každém případě však výlet za tak krásným výhledem stojí.

Vyhlídka Máj

Kolem Prahy je řada krásných míst, ze kterých si odnesete pěkné snímky i zážitky. Věříme, že už teď vás napadají další. Nezapomeňte si je však prohlédnout i mimo hledáček aparátu, ať si je vychutnáte v plné kráse.

Aneta Růžičková