Cestovní novinky #7: Máme dvě nové vyhlídky a kde se radují z úspěšné turistické sezony?

Tipli byste si, že v letošní turistické sezoně bude některé město v Česku trhat rekordy v návštěvnosti? Je to tak a my mu to moc přejeme. Prvenství největší fontány na světě se stěhuje ze Soulu. Kam? A nezapomeňte si na svůj seznam výletů zapsat dvě nová vyhlídková místa.

Dvě nová vyhlídková místa

V Českém středohoří vzniklo nové vyhlídkové místo. Projekt inicioval a zaplatil místní spolek. Díky němu se nyní můžete kochat panoramaty ze čtrnáct metrů vysoké rozhledny Malečov. A pokud to máte blíž k Brnu, vyčkejte do poloviny prosince. Na vrchu Holedná roste třicet pět metrů vysoká rozhledna, z níž uvidíte na velkou část města, ale i jeho kopcovité okolí. 

Největší fontána světa

Pyšní se nejvyšší budovou světa, největší cukrárnou i nejvyšším ruským kolem a nyní si na seznam svých “nej” Dubaj zapisuje další atrakci. Stala se jí fontána na ploše 1300 metrů čtverečních, jež dosahuje do výšky až 105 metrů. Prvenství tak ukořistila fontáně v Soulu a zapsala se do Guinnessovy knihy rekordů. Fontána má být dalším lákadlem, který pomůže zvýšit cestovní ruch.

Znojmo má za sebou silnou sezónu

Už od května znojemská metropole komunikovala program Zadax, který zvýhodňoval návštěvníky města. Ti za útratu v hotelech či restauracích získali poukazy na volné vstupy do znojemského podzemí, na radniční věž a další pamětihodnosti. Od června do září Znojmo navštívilo přes 80 000 lidí a zažilo tak jednu z nejsilnějších sezón. Oproti roku 2019 se návštěvnost provozů Znojemské Besedy zvýšila o 51 %.

V Česku rostou přírodní kaple

V plné kráse je uvidí až příští generace, ale zájem návštěvníků budí už teď. Řeč je o živých kaplích vytvořených ze stromů, které architekti ze spolku naOKRAJI zakládají. Kmeny nahrazují zdi a koruny stromů zase klenbu. Vůbec první kapli tohoto typu můžete vidět v Nové Lhotě na Hodonínsku. Téměř okamžitě se stala výletním cílem místních i turistů. 

V Kodani lákají na české hory

Billboardy se zimními scenériemi českých hor zdobí nástupiště kodaňského metra a regionálních vlaků. CzechTourism svou kampaní připomíná Dánům, že Česká republika je ideálním místem pro trávení jarních prázdnin. Hned po Německu, Slovensku, Polsku a Nizozemí přijíždí právě z této severské země do Česka strávit lyžařskou dovolenou nejvíce zahraničních turistů.