Cestovní novinky #2: Za nocleh v Praze atrakce zdarma. Zlínsko spojuje síly s influencery.

Kampaň „V Praze jako doma” pokračuje úspěšně dál. Další část hradu Lukov opravena. Kdo mu dává nový kabát? Co dělají mileniálové, cestovatelé a maminky s tisíci sledujícími na Zlínsku a Luhačovicku? Proběhla akce Ukliďme Česko, na videu uvidíte, jaké bizarnosti jsme nasbírali.

Influenceři hodnotí Zlínsko a Luhačovicko

Nakopnout posezónní turismus a objevit výletové poklady, které do Zlínska a Luhačovicka nalákají nové návštěvníky. To je cíl, s nímž pomáhají influenceři z celé České republiky napříč různými cílovými skupinami. Mileniálové, cestovatelé i maminky s dětmi se o třetím zářijovém víkendu vydali ukázat svým followerům autentické zážitky ze Zlína, lázeňství v Luhačovicích i dalších míst. Více uvidíte na profilech Jakuba Maříka, Natálie Kotkové nebo Jitky Nováčkové

Pražská zoo a hrad až do Vánoc pro turisty zdarma 

Praha prodlužuje svou kampaň V Praze jako doma, kdy i jedno přenocování v některém z místních hotelů otevírá návštěvníkům možnost zavítat na populární atrakce hlavního města. Nově až do Vánoc si při vícedenní návštěvě Prahy užijete Petřínskou rozhlednu, Pražský hrad nebo Zoologickou zahradu úplně zdarma. Kompletní seznam míst najdete na oficiálních stránkách projektu.

Dobrovolníci zvelebují zříceninu Lukov

Jeden z největších hradů na Moravě se těší další opravenou částí. Na hradě Lukov dobrovolníci obnovili západní hradbu. Památková obnova, za kterou stojí Hnutí Brontosaurus a Spolek přátel hradu Lukov, se od roku 1987 pomalu proměňuje ze zříceniny na vyhledávaný turistický cíl. Jen tento rok ho navštívilo osmnáct tisíc lidí. 

Jihočeský podzim daleko od davů a koronaviru

Nevšední zážitky, ubytování zlevněné o 30 % a atrakce až o 70 %. Takové lákadlo nabízí Novohradsko a Doudlebsko pro každého, kdo sem zavítá. Vše do konce listopadu. Jde o řídce osídlenou a z hlediska pandemie také bezpečnou oblast, kde si lidé užijí hlavně klid a nedotčenou přírodu. 

Skrzáci uklízeli Česko

Protože dovolená v Česku bylo letos hojně skloňované téma, řekli jsme si, že bychom měli své zemi ten prázdninový nápor turistů, který zažila, nějak revanšovat. Celorepubliková událost Ukliďme Česko k tomu byla ideální příležitost. Kam jsme s kolegy zamířili a co všechno bychom raději nenašli zjistíte v článku. A taky ve videu