5 věcí, které psychicky silní lidé (ne)dělají


Před delší dobou jsem si přečetl článek 13 věcí, které psychicky silní lidé nedělají (klasický Click–bait článek), ale nakonec mě motivoval sepsat svých 5 bodů (13 bodů je fakt moc).

Všechny body bych shrnul následovně:

  • Jen vy sami jste strůjci svého štěstí, ne nikdo jiný. Protože u sebe samého máte jedinečnou šanci něco změnit. U jiných je často nemožné a je zbytečné na to čekat. Nefunguje vám spolupráce s někým? Pravděpodobně ji musíte ukončit, protože člověka zpravidla nezměníte.
  • Nebojte se změn – já doslova změny vyhledávám a jsem nervózní, když se dlouho nic nového nenaučím nebo neinovujeme. Celý svět a společnost se neustále posouvá a když se na chvilku zastavíte, je to začátek konce.
  • Neřeště, co si o vás kdo myslí – pokud se budete neustále zabývat tím, co si o vás kdo myslí, nebudete myslet na nic jiného. A opět je to skutečnost, kterou nezměníte, když to budete řešit. K tomu bych dodal můj oblíbený citát “Kdo nikoho neštve, tak toho moc nedokázal”
  • Naučte se učit a neopakujte stejné chyby – když se učíte něco nového, je pravděpodobné, že se vám něco nepovede. To je v pořádku, jestliže se zároveň z toho něco naučíte a stejnou chybu už neopakujete. Každý kdo se mnou někdy dělal, tak zná mé pověstné “dejavu” nebo hlášku “svítí mi tu červené světýlko”, neboli tudy ne, to už jsme zažili.
  • Neočekávejte zázrak přes noc – nejúspěšnější lidi dělají jednu a tutéž věc dlouho. Dlouho nejsou měsíce, ale jsou to roky. Často i desetiletí. Po roce nebo dvou o daném byznysu vůbec nic nevíte.