Jižní Amerikou skrz naskrz. Akční příběh dvou trabantů, jawy a fiata. Část První.


„Jedeme, jedeme, jedeme! Konečně, chybělo mi to, tři roky a dva měsíce. Pustina a oblak prachu ve zpětném zrcátku. První noc na cestě, uprostřed pralesa. Má to smysl,“ napsal Dan Pribáň, vedoucí tak trochu bláznivé výpravy, po startu do srdce guyanského pralesa. Bláznivá a dobrodružná. Jak jinak popsat flotilu dvou trabantů, jawy a malého fiata, kterou byste čekali spíše na vrakovišti. Oni však plánují projet skrz naskrz celou Jižní Ameriku! Nemožné? „To se uvidí,“ říkají sami. Však už mají za sebou zdolání Hedvábné stezky i Afriky.

Opakovaný start a nekonečné čekání

Když dobrodruhům slavnostně mávaly zástupy českých fanoušků, netušily, že si zamávají na rozloučenou ještě jednou. Jawa Pionýr nestačila tempu ostatních. Problém byl na světě: je třeba sehnat rychlejší mašinu! Zázrakem se podařilo v neskutečně rychlém čase zrenovovat Jawu 250 a frčelo se dál. I s novým startem z pražské Stromovky.

Guyana, zakletá startovní čára v Jižní Americe

Bláto, déšť, píchlé gumy? Největší překážkou je úředník! Než výprava získala potřebné dokumenty k projetí hranic a povolení k vylodění žlutých krasavců, pěkně se zapotila. Při čekání jim dramaticky krátila čas například rebélie  v srdci města Georgetown. O vypjaté momenty nebyla nouze. A to z jihoamerických kilometrů neukrojili ani metr! Nakonec se vše podařilo a mohlo se šlápnout na plyn!

Konečně jedou!

První zprávy od jedoucí výpravy: „58 mil, jedno z mála míst na Lethem Trail, kde se dá sehnat jídlo a voda. Ostrůvek uprostřed pralesa. Všechno je rudé od prachu, ale je tu stín a studené pivo.“

5 Čechů, 1 Slovák a 2 Poláci. Příběh mezinárodní posádky šílenců je oficiálně rozepsán a trabanti vesele čmoudí vstříc nejjižnějšímu cípu Jižní Ameriky. Snad hrdé šípy Skrz.cz na kapotě trabanta Egu a Jawy Anežky přinesou štěstí!

Už brzy Vám přineseme exklusivní fotky z pralesa tolik vzdáleného našim podzimním starostem!

Váš vyhledávač slev

Skrz.cz