Čistá klimatizace je základ


Čistíte si klimatizaci pravidelně? Já sám ne. Zjistil jsem totiž, že čištění je doporučováno 2x ročně! Já se k němu odhodlám pouze na jaře. 🙂

Donedávna pro mě byl navíc celý proces čištění klimatizace jedna velká neznámá. Jezdil jsem rok co rok do servisu specializovaného pouze na chlazení a klimatizace nákladních a osobních vozů, který mi byl doporučen automechanikem. Působilo to na mě jako určitý garant kvality a víc jsem se tím nezabýval. Až nyní, kdy se nám Skrz plní právě nabídkami na vyčištění klimatizace za mnohem zajímavější ceny jsem se nad problémem pozastavil a začal se čištěním více zabývat.

Čištění klimatizace se slevou 53% - Brno
Čištění klimatizace se slevou 53% - Brno

Některé nabídky za úžasné ceny měly jednu zásadní nevýhodu – neobsahovaly doplnění kompresoru olejem. Přitom právě výměna oleje je velmi důležitá, kompresor je totiž nejdražší díl celého klimatizačního okruhu. 😉 Velmi přínosný při zjišťování faktů byl pro mě tento .pdf soubor. Pěkně shrnutá problematika klimatizace v autě, bez žádného reklamního podstrkování.

A závěr? Nyní, když se ze mě stal „studovaný odborník“, můžu vám doporučit servis klimatizace v našich dvou největších městech: 🙂
1) Praha – kompletní servis za 399,- se slevou 60%
2) Brno –  doplnění a desinfekce (po přečtení nabídky kompletní servis) za 749,- se slevou 53%

Snad budete s čistou klimatizací spokojení! A tip na konec – nenechte si vnutit předražený kabinový filtr! Dovezte si svůj vlastní, který zakoupíte u každého prodejce autodílů, případně u vašeho dealera.