Kam na dovolenou chtějí uživatelé Skrzu?


Podívali jsme se, kam by chtěli uživatelé Skrzu nejraději vyrazit na dovolenou. Statistiky říkají, že v Čechách je největší zájem o Krkonoše. Mezi městy uživatelé nejčastěji vybírají Mariánské Lázně. Do zahraničí by nejraději vyrazili do Itálie. A na Slovensku jasně vyhrávají Vysoké Tatry.

Dlouhodobě nejčastěji hledají uživatelé na Skrzu pobyty v České republice. Nejžádanější oblastí jsou s velkým náskokem Krkonoše. To nás těší, nejvíc nabídek cenově výhodných pobytů míváme právě z Krkonoš. Ve vyrovnaném souboji o 2. místo dopadly nejlépe Jižní Čechy, těsně před oblastí Západočeských lázní a Jižní Moravou. Beskydy na páté pozici už měly odstup výraznější.

Pobyty v České republice umožňujeme uživatelům filtrovat i podle měst. Mezi nimi vedou dvě západočeská lázeňská – Mariánské Lázně a Karlovy Vary. Následují horská krkonošská, Špindlerův Mlýn a Harrachov. V těsném závěsu jsou na 5. místě pobyty v Praze.

Uživatelé Skrzu, kteří vybírají mezi zahraničními zájezdy a pobyty, by nejraději vyrazili do Itálie. Dá se tam vyrazit k moři, za poznáváním měst i do hor, takže první místo nepřekvapí. Na druhém místě je Maďarsko, zejména tamní lázeňské pobyty mají naši uživatelé v oblibě dlouhodobě. Následují dvě země, kam se jezdí primárně k moři – Chorvatsko a s větším odstupem Řecko. Páté Rakousko sice u moře neleží, ale to je tak asi jediné, co tam nemají 🙂

Pobyty na Slovensku evidujeme na Skrzu samostatně, takže mají také svoje statistiky. Vedou Vysoké Tatry následované Západním Slovenskem, Nízkými Tatrami, Jižním Slovenskem a Malou Fatrou.

Uvedené údaje vycházejí ze statistik používání filtrace v pobytových nabídkách. Nezohledňují tedy prodeje, ale zájem o jednotlivá místa. Vyhodnocovali jsme čísla za 14 dní na přelomu července a srpna.